Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Arcymistrz szachowy w Karpaczu

iwanczukCzołowy szachista świata, lwowski arcymistrz Wasyli Iwanczuk zrezygnował z występu w tegorocznej Olimpiadzie szachowej. Występował w niej czternaście razy, nieprzerwanie od 1988 roku. Zdobył wraz z drużyną osiem medali w tym 4 złote. Podziwiany przez szachistów na całym świecie za nieszablonowość. Ma na koncie ogromną ilość sukcesów indywidualnych. Wygrywał najbardziej prestiżowe turnieje. Na szachowych Olimpiadach zdobył również sześć medali indywiduwalnych w tym najcenniejszy złoty za wynika na pierwszej szachownicy.

Tegoroczna Olimpiada szachowa (Baku, 1-14 września) pokrywa się jednak z terminem turnieju Polish Open w Karpaczu. W.Iwanczuk wybrał KARPACZ. Zobaczymy go grającego w naszym flagowym turnieju.

Gwiazdy w Karpaczu będą i to nie tylko warcabowe! Pozostaje mieć nadzieję, że i z naszej strony wystąpi bardzo liczne grono zawodniczek i zawodników. Oprócz Iwanczuka swój udział potweirdzili między innymi: Valneris, Wirny, Heusdens, Ndjofang i czwórka warcabistów z Chin (nazwiska będą znane po mistzrostwach Chin w maju). Turniej otwarty dla wszystkich!

 

Sponsor
Polskiego Związku Warcabowego


Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych - Karpacz 2017


XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Lubuskie 2017


Polish Open 2016