Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Lubuskie 2017

MP 64


XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych - LUBUSKIE 2017 w warcabach zakończona. W turnieju finałowym w Drzonkowie wystartowało 56 zawodników, który bardzo zaciekle rywalizowali 4 dni.

Wśród juniorów młodszych do lat 10 zwyciężyli Kinga Krzych (MUKS Libero Basznia Dolna) oraz Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie), a w kategorii juniorów młodszych do lat 13 najlepszymi okazali się Katarzyna Pisarska oraz Amadeusz Zyber-Moszak (oboje UKS Roszada Lipno).

W klasyfikacji klubowej UKS Roszada Lipno nie pozostawiła żadnych złudzeń kto jest najlepszą drużyną finałów. Zawodnicy UKS Roszada Lipno zdobyli 50 punktów, o 17 punktów więcej niż MUKS Libero Basznia Dolna i o 23 punkty więcej niż UKS Struga Marki.

W klasyfikacji województw pierwsze miejsce zdobyło województwo wielkopolskie - 65 punktów, drugie podkarpackie – 52 punkty, a trzecie miejsce województwo mazowieckie – 27 punktów.

Klasyfikacja końcowa: Juniorki młodsze do lat 10 | Juniorzy młodsi do lat 10 | Juniorki młodsze do lat 13 | Juniorzy młodsi do lat 13 | Strona ogranizatorów XXXII OOM w Sportach Halowych


Klasyfikacja klubowa
Miejsce Klub Punkty
1 UKS Roszada Lipno 50
2 MUKS Libero Basznia Dolna 33
3 UKS Struga Marki 27
4 LKS Unia Horyniec-Zdrój 13
5 OKS Sokół Wrocław 10
6 UKS Komorzanka Komorze 8
7 LWKS Złote Piony Bielawa 7
8 SIN Razem Świecie 6
9 LKS Zuch Rychlik 5
9 SGU Orzeł Lubaczów 5
11 UKS Pitagoras Pęgów 4
12 GZ LZS Darłowo 2
12 UKS Lokator Gniezno 2
14 MDK 1 Bydgoszcz 1
14 SW Stowarzyszenia POMÓŻMY RAZEM Stary Dzików 1
     
     
Klasyfikacja województw
Miejsce Województwo Punkty
1 Wielkopolskie 65
2 Podkarpackie 52
3 Mazowieckie 27
4 Dolnośląskie 21
5 Kujawsko-Pomorskie 7
6 Zachodniopomorskie 2
 

Sponsor
Polskiego Związku Warcabowego



Polish Open 2016