Oskary Sportowe Gminess

1062
Oskary Sportowe Gminess

Oskary Sportowe Gminess Konkurs skierowany jest do ludzi, dla których aktywność fizyczna to pasja i którzy potrafią nią zarażać innych. W jego ramach nagradzane są najlepsze jednostki samorządowe, osoby fizyczne, kluby, ośrodki i ligi, które amatorsko, albo w sposób profesjonalny zajmują się uprawianiem, promowaniem lub organizowaniem wydarzeń sportowych, rekreacyjnych czy turystycznych.

W konkursie mogą wziąć udział gminy wiejskie, wiejsko-miejskie, miejskie, miasta oraz powiaty i aglomeracje (Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice). Kategorie konkursowe podzielone są na 5 grup: sport; turystyka i rekreacja; inwestycja i sponsoring; promocja, fotografia, reportaż oraz amatorski, profesjonalny zespół, klub, liga.

Pierwsza edycja Oskarów Sportowych Gminess odbyła się w 2008 roku, a w marcu 2009 roku, w Senacie RP, zorganizowana została uroczysta gala wręczenia nagród dla zwycięzców. Ponad 300 zgłoszeń utwierdziło organizatorów, że taki konkurs był potrzebny.

Kilkudziesięciu spośród najwybitniejszych sportowców Europy uświetni przyszłoroczną galę przyznania Oskarów Sportowych Gminess 2009, II edycji konkursu, który w zeszłym roku entuzjastycznie przyjęto w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można przesyłać do 15 stycznia 2010 roku.

Od początku inicjatywę poznańskiej firmy Gminess Sp. z o.o. aktywnie wspiera wicemarszałek senatu Marek Ziółkowski, a także minister Władysław Bartoszewski. Ambasadorami konkursu są wybitne postaci życia publicznego – Jan AP Kaczmarek, Andrzej Person, prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński i wielu innych oraz najlepsi polscy sportowcy.

Wspólnym celem organizatorów i osób wspierających Oskary Sportowe Gminess jest zachęcić polskie społeczeństwo do większej aktywności, ale także do pokazania światu, jak wiele ciekawego dzieje się w Polsce – w sporcie, rekreacyjnie i turystycznie. Całej idei przyświeca również przekonanie, że aktywność sprzyja budowaniu bliższych i pozytywnych relacji między ludźmi. Sprzyja dialogowi w wymiarze nie tylko lokalnym, ale i międzynarodowym. Na stronie organizatorów konkursu, pod adresem gminess.pl, znajduje się regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, który można wypełnić on-line, bądź też ściągnąć w formacie pdf i wypełniony przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej.