3 Medale Dla Polski w Mistrzostwach Europy 2024

339

Fotografia wykorzystana we spisie jest autorstwa Pawła Sucheckiego.

W dniach 2-9 czerwca we włoskim Chianciano Terme rozegrano Mistrzostwa Europy 2024. Przez pierwsze 6 dni rywalizowano w tempie klasycznym, a rozgrywki zwieńczyły zawody w tempie szybkim i błyskawicznym (rapid i blitz). Dzięki dobrej grze polscy reprezentanci wrócili do Polski z trzema medalami.

Mistrzami Europy 2024 zostali: Holender Jan Groenendijk i aktualna mistrzyni świata z Ukrainy, Viktoriya Motrichko. Brązowy medal wśród kobiet wywalczyła arcymistrzyni Natalia Sadowska (WKS Admirał Pcbest Szczecin). W kategorii Open najwyżej z Polaków uplasował się mistrz Polski, Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno). Szczególnie wyróżnić warto zwycięstwo Filipa nad aktualnym mistrzem świata, Yuriyem Anikeevem.

Tempo Klasyczne – OPEN – Wyniki
Tempo Klasyczne – KOBIETY – Wyniki

Kolejne dwa krążki zdobyły Marta Bańkowska (UKS Struga Marki) i Natalia Sadowska w grze błyskawicznej. Marta stanęła na drugim, a Natalia na trzecim stopniu podium. Nasze reprezentantki musiały uznać wyższość reprezentującej Holandię Darii Tkachenko.