Z archiwum MTK

Z archiwum MTK: Puchar Konfederacji Europejskiej w Warcabach 100-polowych w Sępólnie

Oglądalność strony

Bashneft oraz SHVSM klubowymi mistrzami Europy!

W decydującej rundzie Dam Amsterdam pokonał Wielkopolskę 8:0. Na czwartej desce u mężczyzn doszło do historycznego pojedynku ojca z córką, w którym lepsza okazała się Aneta. W drugim meczu Bashneft Ufa wygrała z Krajną Sępólno Krajeńskie 8:0. Wśród kobiet nieoczekiwanie reprezentacja Polski U21 przegrała z SVFU 1:3 i rosyjska drużyna zrównała się ilością punktów. Sędzia zadecydował, że zostaną rozegrane baraże, w których Rosjanki ponownie okazały się lepsze i wygrały 7:5. W rundzie VII  zagrają ze sobą Bashneft – Amsterdam (finał), Wielkopolska – Krajna Sępólno Krajeńskie oraz SVFU – SHVSM (finał)  i Polska U21 – Krajna Sępólno Krajeńskie. W klasyfikacji końcowej nic się już nie zmieni, gdyż w danym meczu liczy się suma punktów ze wszystkich rund.

Kolejny remis Magdy!

Tym razem Magda Pawłowska postawiła opór arcymistrzowi międzynarodowemu Mourodoullo Amrillaew (Rosja). W pozostałych partiach bez niespodzianek. Bashneft Ufa pokonał Wielkopolskę 7:1, a Dam Amsterdam Krajnę 8:0. Po 4 rundach prowadzą warcabiści z Ufy, drugie miejsce zajmują zawodnicy Dam Amsterdam, a na trzecim Wielkopolska. U dziewczyn SHVSM pokonało SVFU, a reprezentantki Polski U21 zwyciężyły w meczu z Krajną 4:0. Na prowadzeniu SHVSM, drugie miejsce Polska U21, a na trzecim SVFU.

Magda zremisowała z Aleksandrem Getmańskim!

Największą sensacją, a nawet megasensacją pierwszej rundy jest remis Magdy Pawłowskiej (drużyna Wielkopolski) z arcymistrzem Aleksandrem Getmańskim (Bashneft Ufa, Rosja). W pozostałych partiach bez niespodzianek zwyciężali faworyci. I tak w grupie męskiej: Bashneft Ufa – Wielkopolska 7:1, Dam Amsterdam – Krajna Sępólno Krajeńskie 8:0, natomiast wśród kobiet Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 4:0 z Krajną Sępólno Krajeńskie oraz SHVSM zwyciężyło SVFU 3:1.

Galeria zdjęć z pierwszego dnia rozgrywek

Bashneft Ufa oraz SHVSM najlepsze w grze błyskawicznej

W zakończonym turnieju w grze błyskawicznej zwyciężyły – wśród kobiet bezkonkurencyjna była SHVSM oraz Bashneft Ufa wśród mężczyzn, która w decydującym meczu pokonała DAM Amsterdam 5:3. Klasyfikacja końcowa European Team Championship – EDC Confederation Cup 2012 blitz:

kobiety
mężczyźni

A tak było 2 lata temu w Sępólnie Krajeńskim !

W lipcu 2010 roku w Sępólnie Krajeńskim zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Kobiet, w których Natalia Sadowska po pasjonującej walce zdobyła brązowy medal.
W turnieju zwyciężyła Łotyszka Zoja Gołubiewa.

VI Mistrzostwa Europy Kobiet | Galeria zdjęć z Sępólna Krajeńskiego

W zakończonych Mistrzostwach Europy Kobiet, które były rozgrywane w Sępólnie Krajeńskim nasza zawodniczka osiągnęła fenomenalny wynik. Zdobyła 11 punktów i zajęła III miejsce tuż za wielokrotnymi mistrzyniami Świata i Europy – Zoją Golubevą (Łotwa) oraz Tamarą Tansykkuzhiną (Rosja). Obie zawodniczki zdobyły po 12 punktów. Dodatkowo za trzecie miejsce dostanie tytuł Mistrzyni Międzynarodowej (MIF). Z pozostałych dziewczyn również możemy być dumni. Anna Chylewska oraz Ewa Kosobudzka zdobyły po 9 punktów, natomiast Danuta Skrzyńska, która zdecydowała się zagrać w ostatniej chwili, aby była parzysta liczba zawodniczek, zdobyła 3 punkty.” źródło: warcaby.pl

Witam serdecznie!

Witam serdecznie na stronie poświęconej tegorocznej edycji Pucharu Konfederacji, który odbędzie się w dniach 9-16 maja w Sępólnie Krajeńskim.